Jak działa wyszukiwarka internetowa?

Czym jest wyszukiwarka internetowa?

Wyszukiwarka internetowa to witryna (ang. search engine), która umożliwi Ci przeszukiwanie zasobów zgromadzonych w Internecie. Na co dzień korzysta z niej ogromna ilość internautów z niemal całego świata, wyszukując różnorodne frazy. Czym dokładnie jest, jak działa i co ciekawego może nam zaoferować?

Wyszukiwarka internetowa jest narzędziem umożliwiającym wyszukiwanie informacji. Została tak zaprogramowana, aby identyfikować pozycję w bazie danych i dostarczać nam jak najbardziej cennych informacji, opartych o słowa kluczowe. W całym procesie pomagają roboty indeksujące, zwane botami wyszukiwarek oraz pająkami.

Ułatwia pracę w marketingu internetowym, ponieważ umożliwia twórcom pozycjonowanie treści, co pozytywnie wpływa na widoczność i częstotliwość wyświetlania stron internetowych.

Rodzaje wyszukiwarek internetowych

Mamy tutaj niezwykłe możliwości, ponieważ obecnie mamy możliwość wyszukiwania konkretnych zasobów, takich jak na przykład grafiki, wideo, czy nawet loty z podaną dokładną datą odprawy i odlotu. Co więcej, możemy również śledzić finanse, czyli ceny akcji czy kursy walut, a to wszystko znajdziemy w oddzielnych zakładkach. Wszystko zależne jest od napisanych funkcji w wyszukiwarce, z których możemy skorzystać.

Ułatwiają one nam również zakupy. Po wpisaniu konkretnego produktu możemy przebierać w ogromnej liczbie ofert, co przy okazji pomaga nam w ich porównaniu i wybraniu najlepszej z nich. Ciekawym rozwiązaniem, które możemy znaleźć już w swoich telefonach, jest Google Obiektyw (ang. Google Lens). Umożliwia nam wyszukiwanie produktów po wklejeniu obrazka z ubraniem lub zrobieniu zdjęcia stolikowi, który nam się spodobał w restauracji.

Najwięcej rodzajów wyszukiwarek proponuje nam Google. Z najpopularniejszych możemy wyróżnić: Google Maps, Google Grafika, Google Zakupy, Google Loty i wiele innych.

Z jakich wyszukiwarek internetowych możemy korzystać?

Mamy spore możliwości jeśli chodzi o wybór wyszukiwarki, jednak znaczna większość internautów korzysta z Google, według danych z 2020 jest to aż 73,77% użytkowników! 

Nieco dalej, ale zaraz pod Google, w rankingu pojawiają się wyszukiwarki takie jak:

  • Bing,
  • Yahoo!. 
  • Baidu,
  • Yandex.

Wyszukiwarki internetowe pozwalają znaleźć nam dokładnie to, czego szukamy w dosłownie ułamku sekundy, o ile nie przeszkodzi nam w tym nasze łącze internetowe.. Decydując się na wybór wyszukiwarki, warto kierować się jej intuicyjnością i tym jakie opcje nam oferuje.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane