Niebieska, czytelna z dostępnością dla osób niepełnosprawnych

Strona internetowa dla 1 LO została przez nas zmodernizowana. Staraliśmy się zachować niebieski kolor, nie tylko ze względu na odcienie poprzedniej strony, ale również ze względu na lepszą czytelność. Kolor ma pomóc przede wszystkim niepełnosprawnym, dla których staraliśmy się dostosować cały serwis.

Poprzedni wygląd strony internetowej 1 LO
Poprzedni wygląd strony internetowej 1 LO

Dzięki zrealizowaniu usług I LO może samodzielnie zamieszczać wpisy, wprowadzać łatwo zmiany, dodawać zdjęcia do galerii i zmieniać przeróżne dokumenty, które są potrzebne na każdej szkole publicznego liceum. 

Użyte technologie

Użyliśmy bezpiecznych i łatwych do obsługi technologii. Wykorzystaliśmy:

WordPress – to platforma zarządzania treścią (CMS), używana do tworzenia stron internetowych i blogów. Może być używana do tworzenia różnych typów witryn, takich jak witryny informacyjne, portale społecznościowe i sklepy internetowe.

Elementor – jest darmowym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które wykorzystuje wygodny system drag-and-drop, aby umożliwić proste i szybkie tworzenie stron internetowych. Elementor pozwala tworzyć strony internetowe dla wszystkich rodzajów witryn, od blogów po sklepy internetowe.

Podmioty publiczne muszą spełniać pewne standardy!

Strona internetowe, które realizujemy dla podmiotów publicznych spełniają najnowsze wytyczne: 

  1. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych,
  2. Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych,
  3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1 ze zm.) – zwane RODO,
  4. Ustawa z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną,
  5. Zgodność z ustawą WCAG 2.1.

Przygotowujemy również regulaminy, politykę prywatności, zgodność z RODO oraz Deklarację Dostępności w celu ustalenia zgodności z ustawą WCAG 2.1.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio dodane